O mně

Že se sny vážně plní? A i cesta může být cíl? Tak tady je ta má... :)

Už od ranných dětských let mě doslova pronásledovala touha stále něco tvořit, vyrábět, plácat. Od vyzdobených školních sešitů malůvkami, co mi leckdy pomohly k lepším výsledkům, přes celoškolní docházku do ZUŠky s výtvarným zaměřením, kde jsem pochytila mnohé techniky a zrodila se ještě větší chuť ke kreativitě.. Až se stalo, co se stát mělo a byla ze mě odmaturovaná studentka střední UMPRUM školy v oboru Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu..

Doposud to bylo aktivní období tvorby a seberealizace, po kterém však přišel mezičas hledání těch správných "paths". hlásící se o slovo před cca 3 roky a díky mnoha okolnostem (ať už situacím, lidem, prací i nádherným náhodám :) ), spojující a vytvářející pouze jedno. Stále hru s barvami a hlavně kouzlení na šicím stroji s větší špetkou ohledu na naší planetu..

O to vše se už s Vámi budu dělit nyní veřejně a aktivně. Na tomhle e-shopu, napříč všemi možnými sociálními sítěmi a hlavně díky Vám a Vašemu zájmu..

Tak držte palce a buďte se mnou. ;)

 

A cože to dělám?

Při každém stěhování na nové místo se mnou putovalo nespočitatelné množství štětců, barev, papírů, skic, obrázků...

A v posledních letech i mnoho krabiček s nitěmi, knoflíky, komponenty, látkami a hlavně, šicím strojem ze kterého vychází, oč tu celé běží.

 

Zakázková výroba

Jednoho dne se ozvala dlouholetá kamarádka s dotazem, zda nemám čas namalovat pro svou známou obraz. Jakby ne, taková příležitost se neodmítá! V té době jsem žila akrylem. A u obrazu s přímořskou tematikou to neskončilo.. Přišly i abstrakce, malá kolekce obrazů Planetky, občas se o své přihlásil i suchý pastel a pak i olejový (mami, ty od dědy pořád střežím ve své sbírce :)). Akryly mi otevřely cestu (opět shodou okolností) ke spolupráci na výzdobě Učících věží dle vlastního zadání, která trvá a stále se rozšiřuje v další aktivity. A třeba takové nedávné výmalbě velmi originálního nejen hračkářství v Příbrami HRAČKY A MY. Ti lidé, co stojí za těmito podniky, mají zlaté nejen ruce, ale i srdce a můžu jen doporučit.

Přesto to pořád nebylo všechno, co by zaplnilo můj mezivesmírný prostor. Až jsem narazila jedno volné léto na kurz základů šití. Něco málo už jsem měla pochyceno ze základky a svým přispěla i rodina (kdo z mých vrstevníků minimálně nezažil poděděný gaťky po starším sourozenci, který naše mamky doma šily, šusťákovou éru 90.let, ...), babiččiny minimalistický, ale na tu dobu supr oblečky na Barbie. :) Lektorku jsem usmlouvala a v rámci výuky Jak si ušít povlak na polštář, se proškolila čtením ze střihů, postupu při výrobě a mnohé navíc.. Tím dnem bylo rozhodnuto. Uplynula sice další léta, než se ledy pohnuly, ale ten den mám pořád v čerstvé paměti. Pár kousků mi leží v šatníku pořád: šaty, první plátěné tašky...

A zde se pomalu dostáváme k jádru zakopaného psa a také k tomu, co na mém shopu najdete. :)

 

Eco shopping

Obdržela jsem řadu inspirativní literatury o textilní tvorbě, až jsem trávila více času v obchodech s látkami, jak časem s kamarády, za což mi někteří dodnes neodpustili (pardon..:)) A co hlavně, začaly mě znervózňovat haldy igelitových sáčků a tašek, který člověk z jednoho nákupu svedl přinést domů. Tenkrát přišel na trh snad první prodejce s textilními sáčky, prvotně mě zaskočila pořizovací cena, kterou však převálcovalo všeobecné nadšení, které způsobily mně i okolí. Jenomže co se nestalo, když jsem se chystala objednat další, zjistila jsem, že dodavatel stáhl prodej na českém trhu (prý proto, že se mu u nás nevyplácí). Tak jsem začala pátrat po dostupných materiálech a voila, máme na světě pytlíky několika velikostí i materiálů, na opakované použití a funkční i pár let při správném užívání. :)

Každopádně tylovými pytlíky, bavlněnými taškami apod., to nekončí, ten maraton s cílem vyrábět smysluplně, bez zbytečných skladových zásob a produkty, které nemají úděl jen v jednorázovém použití a pomohou k určité udržitelnosti životního prostředí... I na ně příjde řada.

 

For kids

Vedle ručně malovaných věží, nás ještě napadlo zákazníkům nabídnout i něco navíc, a tak vznikly originální zástěrky k věžím, následně praktické kapsáře na míru přímo pro učící věže a obávám se, že jen u nich naše spolupráce nekončí. :) BTW, hlavou mi probíhá hodně nápadů a díky okolí vzniká i mnoho podmětů, kterých se chytnout a dopřát tak Vašim nejmenším další pěkné a hlavně praktické kousky.. Jen si počkejte. ,)

 

Designovky

K tomu všemu se přidaly nápady na tašky a bavlněné kabelky, pže bavlna je prostě nej.. :)

Jenomže co by to bylo za e-shop, kdybych nedala prostor i té své nevybouřené kreativitě a nevypustila ji ještě do drobností, které potěší snad každou z nás.. Hrátky s barvami, ty jsou mé a snad se v těch veselých kouscích najdete i Vy.

 

Pár slov na závěr

Pořád je na čem pracovat a pořád zde není vše, co bych si přála, ale vše má svůj čas, aby svého dostála i kvalita, kterou od sebe na svých produktech očekávám. Nevytvářím primárně pro zbohatnutí, byť i finance jsou třeba a sama sobě bych lhala, kdybych tvrdila opak.. Je fajn být odměněn za to, co člověk má rád a tvoří s potěšením, rozmyslem a čistým úmyslem..

Vytvářím, jelikož chci a ve svém životě potřebuji a Vy se budete tak mít šanci těšit stále na nové, užitečné a přitom pěkné kousky.. :)

Ze samého koníčku se mi stal částečný úvazek na plnou páru, jež rázem přerostl v e-shop, za kterým technicky, duševně a láskyplně stojí jediný člověk.. Ochutnávky z jeho další tvorby naleznete zde

a já mu tímto děkuji. :)

Stejně tak všem, kdo za mnou stáli a stojí a přejí.. Všicí víte, koho myslím. <3

Šťastnou Paths